які чинники сприяють будь якому виду свтосунків
У всіх працях із проблем психології підліткового віку автори так чи інакше визнають ту роль, яку відіграють стосунки з однолітками та дорослими у формуванні соціальної ситуації розвитку підлітка. Підліток і однолітки. Центральне місце в житті підлітка займає спілкування з товаришами. Якщо основою для об'єднань молодших школярів найчастіше виступає спільна діяльність, то тепер, навпаки, привабливість тих чи інших занять визначається передусім їхніми можливостями для спілкування з однолітками (Л.1. Божович). Слід мати на увазі, що для підлітків важливо не просто бути разом з однолітками — в
Чинники, що впливають на репродуктивне здоров‘я молоді. Мета: Сформувати поняття про продовження роду, як одне з основних призначень людини, дати уявлення про репродуктивне здоров‘я; сформувати поняття про чинники, що впливають на репродуктивне здоров‘я молоді; Хід уроку. Організаційний етап. 2. Актуалізація опорних знань. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності. Усі вони не сприяють залишенню потомства, негативно впливають на репродуктивну функцію, погіршують здоров'я наступних поколінь. Що належить до чинників ризику репродуктивного здоров'я? До чинників ризику репродуктивного здоров'я належать
1) Залежність організмів від абіотичних чинників середовища особливо гостро виявляється в тих випадках, коли зовнішні умови середовища погіршуються: наприклад, добові й сезонні коливання температури або вологості. Ця форма боротьби за існування припускає, що чинником добору, який елімінує (нищівним чинником), є кліматичні або інші абіотичні чинники. 2) Міжвидова боротьба проявляється у двох формах: прямій і непрямій. Пряма міжвидова боротьба полягає в безпосередніх складних стосунках між видами в біоценозі (сукупності рослин і тварин, які населяють ділянку середовища існування з більш-менш одн
Є така типологія людей, що називається соціонікою і яка ділить всіх людей на 16 типів, між якими можуть різні види стосунків (так звані інтертипні стосунки). Соціоніки окремо виділяють один вид стосунків, який називають дуальним і який вважається найкращим і найгармонійнішим, оскільки в ньому два протилежні типи доповнюють один одного. Детальніше прочитати, що таке дуальнісь та особливості цих стосунків, ви зможете у статті, яку ми вам пропонуємо.
Зруйновані стосунки ранять, але відпустити «токсичні» відносини - це насправді здобуток, а не втрата. Пропонуємо чудову статтю Марка Черноффа про нездорові стосунки та їх ознаки, а також про те, як берегти та розвивати наші відносини. Будучи юними, ми дізнаємося про сексуальне виховання у початковій школі, у пізньому підлітковому віці ми взнаємо про законність шлюбу. Можливо, щось із соціальної психології ми вивчаємо в університеті чи коледжі. Але коли справа доходить до реальних відносин,
Тема работы: Міжособистісні стосунки учнів у класі по предмету Психология. Размер: 53.16 КБ. Схожість виступає в тому, що спілкування виявляється необхідною умовою їх буття, чинником, від якого залежить успішне вирішення завдань, що стоять перед ним, їх рух вперед. Разом з тим, кожна спільність характеризується переважаючим в ній видом діяльності. При цьому слід спеціально підкреслити, що це перебування кожного учасника спілкування одночасне в ролі об'єкту і суб'єкта характерний для будь-якого виду безпосереднього спілкування людей. Перебуваючи в положенні об'єкту (суб'єкта) спілкування, люди сильно відрізняються один від одного характером виконання ними ролі.
Чинники, від яких залежить характер людини. § 20. Роль життєвих цінностей у формуванні характеру. Цінності і якість життя. Головним чинником, що впливає на здоров’я людини, є здоровий спосіб життя. Здоровий спосіб життя — це форми й способи повсякденної життє-діяльності людини, що зміцнюють її здоров’я. Основою будь-якого спосо-бу життя є принципи і правила поведінки, яких дотримується людина. Рухова активність. Безпечна поведінка. Якщо підліток психічно й духовно здоровий, то це сприяє його фізичному здоров’ю. На фізичне здоров’я також впливають стан за-гального душевного комфорту й моральне благополуччя підлітка. Фізична, психічна й духовна складові здоров’я впливають на со-ціальне здоров’я.
Висвітлено соціальні характеристики неповнолітніх злочинців, причини їх злочинної поведінки. Значну увагу приділено чинникам, що впливають на вчинення злочинів: неблагополучна сім’я, недоліки навчально-виховного процесу, проблема вживання неповнолітніми алкоголю, наркотичних речовин. Зазначені деякі напрями запобігання злочинності неповнолітніх. Освещены социальные характеристики несовершеннолетних преступников, причины их преступного поведения. Значительное внимание уделено факторам, влияющим на совершение преступлений несовершеннолетними: неблагополучная семья, недостатки учебно-воспитательн
3. Які види стосунків ви можете виділити? Учбове завдання. Перевірте, наскільки ви схильні наслідувати соціокультурні норми спілкування, виконавши цей тест. Довірче спілкування відіграє важливу роль чинника, що визначає стосунки між людьми практично в усіх соціальних ситуаціях і соціальних інститутах : в сім'ї, в школі, на виробництві, в клініці і т. д. Воно має велике значення у формуванні взаємовідносин між батьками і дитиною, в шлюбі, в розумінні учителя і учня, лікаря і хворого, керівника і підлеглого.
Але недостатньо розробленими залишилися питання щодо соціально-психологічних умов і чинників, які сприяють формуванню, засвоєнню та використанню насильницької поведінки в сім'ї, оскільки розв'язанням проблеми насильства в сім'ї соціальні педагоги почали займатися зовсім недавно, після введення в дію Закону України „Про попередження насильства в сім'ї" від 15 листопада 2001 року [1]. Мета нашої статті полягає в тому, щоб виявити умови і фактори, що сприяють і забезпечують формування, засвоєння і застосування насильницької поведінки в сім'ї. Схарактеризувати соціальні і психологічні умови і фактори, що сприяють і забезпечують формування, засвоєння і застосування насильницької поведінки в сім'ї.
Стосунки (рос. отношения) – зв’язки між людьми, рідше – зв’язки між абстрактними поняттями, державами, різними організаціями: особисті, позашлюбні, стосунки з колегами, з’ясовувати стосунки; міждержавні стосунки. Ставлення (рос. отношение) – характер поводження з ким-, чим-небудь: зневажливе ставлення до старших, уважне ставлення до пацієнтів, недбале ставлення до роботи. Відношення (рос. отношения) – взаємозв’язки між предметами, явищами. Взаємовідносини і взаємостосунки – росіянізми (від рос. взаимоотношения), які в українській мові вживати не варто. Ось додаткові приклади перекладу: Благожелательное отношение к кому – ласка, прихильність до кого.